INICJATYWY CZP
Powołaliśmy do życia inicjatywę Centrum Zdrowia Pszczół® skupiającą naukowców, specjalistów chorób owadów użytkowych, laboratoria, instytuty badawcze, specjalistów z doświadczeniem i wiedzą z dziedziny weterynarii, gospodarki pasiecznej, biologii i legislacji prawnej. Celem inicjatywy jest rozwój branży weterynaryjnej w sektorze pszczelarskim oraz wsparcie pszczelarzy w osiągnięciu lepszego statusu zdrowotnego w pasiekach. To także partnerskie gabinety weterynaryjne, stanowiące oddziały Centrum Zdrowia Pszczół®, prowadzone przez specjalistów.
Należymy do COLOSS – międzynarodowego stowarzyszenia non-profit z siedzibą w Bernie w Szwajcarii, które koncentruje się na poprawie dobrostanu pszczół na poziomie globalnym. Członkami są profesjonaliści w tym naukowcy, biolodzy, lekarze weterynarii, specjaliści z obszaru pszczelarstwa. Dzięki COLOSS mamy dostęp do najnowszych nowinek ze świata pszczelarstwa z zakresu chorób pszczół, diagnostyki weterynaryjnej i nadchodzących trendów.
Wszystko dla dobra Twoich pszczół
Czasem pszczoły potrzebują naszego wsparcia, żeby przetrwać. Warunki w jakich hodujemy pszczoły zmieniają się: susze, brak pyłku, choroby, niedobory, stosowanie zabiegów leczniczych. Naszą misją jest dostarczanie Pszczelarzom produktów najwyższej jakości, aby mogli zadbać o zdrowie i dobrostan pszczół.
Innowacyjne produkty
Zrealizowaliśmy projekt badawczo-naukowy we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu przy wsparciu środków Ministerstwa Gospodarki poprzez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Dzięki niemu opracowaliśmy i wprowadziliśmy na rynek produkt NOSI-VET® dla pszczół. Wychodząc naprzeciw poważnym wyzwaniom w zakresie statusu zdrowotnego pszczół, współpracując z naukowcami, intensyfikujemy badania nad kolejnymi produktami.
Konferencja “Weterynaria dla pszczelarstwa”
Z inicjatywy VET-ANIMAL od 2015 roku współorganizujemy wraz z dr. Bogdanem Konopką konferencję z cyklu „Weterynaria dla Pszczelarstwa”, której celem jest stworzenie platformy do komunikacji oraz miejsca poruszania ważnych problemów świata pszczelarzy, naukowców i weterynarii. Wśród prelegentów mieliśmy zaszczyt gościć kilkukrotnie Głównego Lekarza Weterynarii, prof. dr hab. Krystynę Pohorecką, prof. dr hab. inż. Małgorzatę Dżugan,
prof. dr. hab. Pawła Chorbińskiego, dr n. wet. Annę Gajdę, lek. wet Artura Arszułowicza, lek. wet. Andrzeja Bobera, prezydentów PZP i wielu innych znamienitych gości oraz ponad 350 uczestników na każdym wydarzeniu. Ważnym elementem konferencji jest panel ekspertów, który stanowią zaproszeni prelegenci udzielający odpowiedzi na liczne pytania padające ze strony przybyłych uczestników.
W naszej opinii taka konferencja, poruszająca szereg problemów w pszczelarstwie, aby nie była kolejnym jałowym wydarzeniem w środowisku, powinna mieć cel, przynosić konkretny efekt, powinna pozostawić coś po sobie oraz wpływać na zmianę w dobrym kierunku. Dlatego też dbamy o to, aby wnioski z konferencji oraz omawiane problemy miały odzwierciedlenie w konkretnych działaniach.
Najważniejsze wydarzenia CZP
Są szkolenia, które się odbyły, ale są i takie, które pamięta się tygodniami..
Czytaj więcejWarroza i jej skutki – „Tylko 20-30% rodzin dotrwa do wiosny!” – wypowiedź lek. wet. Tomasz Czeszczyszyn
Czytaj więcejRelacja z VII Krajowej Konferencji Pszczelarskiej z cyklu „Weterynaria dla Pszczelarstwa”
Czytaj więcejSZKOLENIA SPECJALISTYCZNE
To część realizacji aspektu edukacyjnego w prowadzonej przez nas działalności oraz niezwykle ważna dla nas aktywność. To ten moment, kiedy dajemy się poznać jako coś więcej niż firma oferująca produkty dla Twoich podopiecznych. Nasz zespół jest na spotkaniach z Wami na terenie całego kraju w odpowiedzi na Wasze potrzeby.
To także moment kiedy Wy mówicie, a my uważnie słuchamy. To te wydarzenia kiedy wchodzimy z Wami w bliższą relację, lepiej się poznajemy, mówicie nam o swoich problemach. Naszą rolą jest reagowanie na te problemy, wychodzenie im naprzeciw, m.in. poprzez
przedstawianie nowych rozwiązań produktowych, opartych na najnowszej wiedzy, ale także zbieranie opinii o oferowanych przez nas rozwiązaniach.
Organizujemy konferencje, szkolenia, spotkania na terenie kraju skierowane do hodowców, lekarzy weterynarii, Inspekcji Weterynaryjnej oraz związków i stowarzyszeń zrzeszających hodowców zwierząt.
Wykłady prowadzą doświadczeni lekarze weterynarii, specjaliści z zakresu profilaktyki chorób zwierząt, żywienia, gospodarki pasiecznej, specjaliści VET-ANIMAL.
Prowadzący | Rafał Orlicki |
r.orlicki@vet-animal.pl | |
Telefon | +48 690 826 007 |
Skontaktuj się z nami
Masz do nas pytanie lub poszukujesz informacji gdzie można nabyć nasze produkty? Chętnie pomożemy!